Dancehall

Zajęcia taneczne

Dowiedz się więcej

• Dancehall - Styl tańca •

Dancehall to styl tańca, który pochodzi z karaibskiej wyspy – Jamajka. Powstał w gettach Kingston i początkowo tańczyli go głównie mężczyźni. Obecnie na Jamajce dancehall tańczą wszyscy – mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Za jego twórcę uważa się Gerald’a Levy’a – znanego jako Mr. Wacky oraz Bogle.
Taniec ten charakteryzuje się energicznymi, a zarazem płynnymi ruchami bioder oraz tułowia, oraz pośladków tańczonymi do muzyki dancehall (wywodzącej się z reggae). Podobnie jak hip-hop, dancehall dzieli się na old school, middle school i new school. Każda część ma inne cechy charakterystyczne, ale w każdej z nich niezmiennie najważniejszy jest feeling.

* Zajęcia dancehall female skierowane są wyłącznie dla kobiet – tam skupiamy się na krokach typowo kobiecych.

"Dance first. Think later."

Nasi Instruktorzy

• Blazin Dance Studio - O nas •

Aleksandra Dombrowska

CEO

Monika Chojnacka

Latino dance

Dancehall

Zajęcia taneczne

Dowiedz się więcej

• Dancehall - Styl tańca •

Dancehall to styl tańca, który pochodzi z karaibskiej wyspy – Jamajka. Powstał w gettach Kingston i początkowo tańczyli go głównie mężczyźni. Obecnie na Jamajce dancehall tańczą wszyscy – mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Za jego twórcę uważa się Gerald’a Levy’a – znanego jako Mr. Wacky oraz Bogle. Taniec ten charakteryzuje się energicznymi, a zarazem płynnymi ruchami bioder oraz tułowia, oraz pośladków tańczonymi do muzyki dancehall (wywodzącej się z reggae). Podobnie jak hip-hop, dancehall dzieli się na old school, middle school i new school. Każda część ma inne cechy charakterystyczne, ale w każdej z nich niezmiennie najważniejszy jest feeling. * Zajęcia dancehall female skierowane są wyłącznie dla kobiet – tam skupiamy się na krokach typowo kobiecych.

"Dance first.
Think later."